مبلمان ریلکسی

مبلمان مدرن


فروش ویژه با 10 درصد تخفیف مبل راک و گردان و ماساژور

  

 

                         

 بعد از سپری کردن یک روز پر مشغله کاری استراحت کردن بر روی یک صندلی  راکینگ (حرکت گهواره ای وچرخش 360 درجه)و ماساژور بسیار لذت بخش خواهد بود

هدیه ای مناسب........ ، جهت رفع خستگی کسانیکه دوستشان دارید.

 

چهار شنبه 30 فروردين 1390برچسب:,

|
 
روش صحیح تمیز کردن مبلمان چرمی

 

1064622 روش صحیح تمیز کردن مبلمان چرمی

 

 

از جمله اشتباهات افراد استفاده از آب زیاد و صابون برای تمیز کردن مبلمان چرمیست. این روش باید صددرصد کنار گذاشته شود چون …

 

مبل‌های چرمی به دلیل راحتی طرفداران زیادی دارند. آشنایی با طرز نگه‌داری از آن‌ها به حفظ زیبایی و دوامشان کمک می‌کند. برای این منظور :
گوشه‌های مبل را جاروبرقی بزنید و آن‌ها را همیشه تمیز نگه دارید.
اولین مرحله در حفظ درخشش مبل‌های چرمی به مدت طولانی، تمیز نگه داشتن آن‌هاست. برای این منظور لازم است هر هفته از دستمال خشک و جاروبرقی استفاده کنید و به محض ریختن مواد غذایی آن را تمیز کنید.
از آب زیاد، حلال‌های تمیزکننده، صابون یا آمونیاک استفاده نکنید.
از جمله اشتباهات افراد استفاده از آب زیاد و صابون برای تمیز کردن مبلمان چرمیست. این روش باید صددرصد کنار گذاشته شود چون سطح چرم را به مرور از بین برده و باعث ایجاد ترک و شکستن آن می‌شود.
از تمیزکننده‌ها و حلا‌ل‌های قوی مانند آمونیاک استفاده نکنید. آن‌ها رنگ چرم را از بین برده، آن را سفید می‌کنند. حتی در صورت وجود لکه از مقدار خیلی کمی آب استفاده کنید و نگذارید رطوبت آب روی چرم باقی بماند.
از قرار دادن چرم در معرض مستقیم آفتاب و در کنار شومینه خودداری کنید.
آفتاب و حرارت به چرم‌های طبیعی آسیب می‌رسانند. در صورتی که مبل در کنار یک پنجره آفتاب‌گیر قرار دارد، از پرده استفاده کنید.
مبل را از کنار شومینه دور کرده، در جای خنک‌تر قرار دهید.
هر چند وقت یک بار قسمت‌هایی را که برای خواندن روزنامه، تماشای تلویزیون و بازی ایکس باکس زیاد استفاده می‌کنید، از نظر فرسودگی چک نمایید و از سفت بودن محتویات داخل مبل مطمئن شوید.
مراقبت و روش‌های نگه‌داری از بعضی چرم‌ها متفاوت است.
از فروشنده در زمان خرید مبلمان چرمی، در مورد جزئیات چرم و نحوه نگه‌داری بهتر، سوال کنید.
مواد قابل اشتعال و نوک تیز را از مبل دور کنید.

سه شنبه 29 فروردين 1390برچسب:,

|
 
ایده هایی برای چیدمان وسایل اتاق کودک

 

 

 

ایده هایی برای چیدمان وسایل اتاق کودک

 

 

 

 

زماني كه قصد خريد وسايل براي چيدمان اتاق كودك خود را داريد همواره در ذهن داشته باشيد كه در بازار وسايلي وجود دارد كه تنها مخصوص كودكان و براي استفاده آن‌ها در سن كودكي طراحي و ساخته شده‌اندو اين موضوع در خصوص تمام وسايل براي اتاق كودك صدق مي‌كند اما برخي از والدين تمايل دارند وسيله و لوازمي را براي اتاق كودك خود خريداري كنند كه به نوعي پابه‌ پاي فرزندشان رشد كند يا به عبارت ديگر وسيله‌اي را خريداري كنند كه با رشد كودك نحوه و مورد استفاده آن نيز عوض شود و تغيير كند و يا اينكه وسايلي را ترجيح مي‌دهند كه از دوران كودكي تا نوجواني فرزندشان را پاسخ گو باشد و نيازي به تعويض نداشته باشد. 
اين كار نادرست نيست و جنبه اقتصادي دارد اما مهم اين است كه علاوه بر جنبه اقتصادي نكات و مواردي را كه لازم است يك وسيله كه در اتاق کودك قرار گیرد  ويژگي‌ها و شرايط ايده‌آل آن‌ها نيز بايد مدنظر قرار داد.
در اين مطلب قصد داريم نكات و اطلاعات لازم را كه بايد در خصوص وسايل اتاق كودك بدانيد برايتان مطرح كنيم و در مطالب آتي كمي جزئي‌تر در خصوص گروه‌بندي‌هاي سني و انواع مناسب وسايل اتاق كودك بحث خواهيم كرد.
مواردي كه در اين مطلب به آن‌ها پرداخته‌ايم عبارتند از: وسايل مربوط به خواب و استراحت كودك، قفسه‌بندي و نوع قرارگيري آن‌ها.

وسايل خواب در اتاق كودك
نوزادان براي خواب نياز به يك تخت كاملا امن دارند كه سايز و بزرگي آن تنها بايد به اندازه‌اي باشد كه نوزاد به راحتي در آن جاي گيرد و از آنجايي كه يك نوزاد در هنگام خواب جنبش و حركت چنداني ندارد نيازي نيست كه سايز تخت او از اين حد بيشتر باشد پس از گذشت چندماه كه نوزاد كمي توان حركت پيدا كند و بتواند بغلتد لازم است تخت او كمي بزرگ‌تر شود اما همراه داراي حفاظ و ايمن باشد.
با شروع سن 2 سالگي كودك آمادگي اين را دارد كه برتخت خواب معمولي بدون حفاظ يا با حفاظ نيمه بخوابد. البته اين توانايي ممكن است در برخي از كودكان كمي ديرتر ايجاد شود و اين كاملا نرمال و طبيعي است. شما به راحتي مي‌توانيد با كمي دقت در وضعيت جسماني و خواب فرزند خود پس از سن 2 سالگي دريابيد كه زمان اين كار فرا رسيده يا خير.
يكي از علایم و مشخصه‌هايي كه با مشاهده و دريافت آن والدين مي‌توانند براي فرزند خود تخت نوجوان خريداري كنند اين است كه كودك بتواند خودش براحتي از تخت خواب پايين بيايد و بالا برود.
هيئت ايمني وسايل اتاق كودك در اين خصوص توصيه و پيشنهادي را ارائه كرده‌اند و آن اين است كه زماني كه قد كودك به 88 سانتي‌متر برسد والدين مجاز هستند براي او تخت نوجوان خريداري نمايند. زماني كه اقدام به خريد تخت براي فرزند خود مي‌كنيد در خصوص انتخاب تخت و تشك آن بسيار دقت كنيد زيرا نوع اين دو وسيله مي‌تواند ميزان آرامش و ايمني فرزند شما را هنگام خواب تعيين كنند.

تخت‌ خواب‌ها و تشك‌ها:
علاوه بر تغذيه مناسب و ورزش و تحركف خواب سالم و راحت در شب نيز براي سالم و شاداب بودن فرزند شما لازم و ضروري است.
زماني كه كودكي در خواب است بسياري از اتفاقات مهم در بدن و ذهن او رخ مي‌دهد براي مثال توليد سلول‌هاي جديد، رشد جسمي، انرژي‌رساني به ماهيچه‌ها و ارگان‌هاي مهم بدن، سازمان يافتن آموخته‌ها در روز گذشته و ارتقاي ظرفيت ذهن و يادگيري براي آموختن در روز بعد و بسياري ديگر از اتفاقات مهم ديگر از اين‌رو خواب نقش و اهميت بسيار مهم و پررنگي براي سلامت روحي و جسمي كودك دارد. اگر كودكي خواب راحت و آرام نداشته باشد در طول روز خسته و كسل است و آمادگي و توانايي لازم را براي بازي و يادگيري نخواهد داشت. يكي از مهم‌ترين راه‌ها براي اينكه مطمئن شويد كه فرزند خواب راحتي دارد يا خير توجه به تخت خواب و تشك آن است.
فراموش نكنيد كه هميشه قيمت نشان‌دهنده و تعيين‌كننده كيفيت نيست و نمي‌توان گفت جنسي كه گران است حتما با كيفيت است و جنسي كه ارزان است حتما بي‌كيفيت. همانطور كه گفتيم كيفيت تشك تخت از اهميت زيادي برخوردار است. در اين بخش نكاتي را برايتان مطرح مي‌كنيم كه با كمك آن‌ها بتوانيد تشكي با كيفيت مطلوب و ايده‌آل را شناخته خريداري نمائيد.

ويژگي‌هاي يك تشك با كيفيت و مناسب:
1) بنا برگفته‌ هيئت خواب راحت، يك تشك خوب بايد ستون فقرات و گودي كمر طبيعي آن را حمايت كند و  به عبارت ديگر بيش از حد سفت و خشك يا نرم نباشد. توصيه مي‌كنيم هنگام خريد تشك براي تخت فرزند خود، خود او را نيز به همراه ببريد و فرزند خود را روي تشك مورد نظر به صورت طاق باز بخوانيد و يك بالش نيز زير سر او قرار دهيد، سپس دست خود را به داخل گودي كمر او فنر دهيد، اگر دست شما به راحتي وارد فاصله بين گوي كمر كودك و تشك شد يعني تشك سفت و خشك است و اگر به سختي اين كار را كرديد يعني تشك بيش از حد نرم است.
2) به جنس پوشش تشك و هم چنين موادي كه با آن تشك پرشده نيز توجه كنيد. جنس رويه و پوشش تشك مي‌تواند تعيين‌كننده ميزان راحتي و احساس لطافت تشك باشد و هم‌چنين الياف و موادي كه با آن‌ها تشك پرشده است نيز در ميزان راحتي خواب تاثير زيداي دارد. بهترين و البته گران‌ترين نوع تشك تشكي است كه داراي پوشش‌هاي فيبردار باشد و هم‌چنين بهترين تشك‌هايي كه انتخاب آن‌ها را توصيه مي‌كنيم انواعي است كه با فوم، پنبه يا پشم با كيفيت و چگالي (تراكم) بالا پر شده باشد. 
3) مطمئن شويد كه تشك مورد نظر شما دست اول و در بسته‌بندي كارخانه‌اي است و از خريد تشك دست دوم و تعمير شده جدا خودداري كنيد.
4) تشكي را خريداري كنيد كه داراي استانداردهاي توليد و هم‌چنين ضمانت پس از فروش باشد. اين ضمانت نامه لازم نيست سال‌هاي زيادي را تحت پوشش دهند زيرا طبق استانداردهاي جهاني هر تشك بايد حداكثر پس از 7 سال تعويض شود بنابراين به دنبال تشكي استاندارد با ضمانت نامه معتبر و زمان مناسب باشيد.
اخيرا برخي از والدين ترجيح مي‌دهند تخت خواب كودك دو نفره براي اتاق فرزند خود خريداري كنند حتي اگر داراي يك فرزند باشند ویا نباشد كودك با خواهر يا برادرش هم اتاق شود.
اين كار با مرور زمان دو جنبه مفيد دارد يكي اينكه كودك مي‌تواند از نيمه ديگر تخت به عنوان تخت مهمان استفاده كند و اگر دوست او قصد داشت شبي را در اتاق او بگذارند جا براي خواب كودك مهمان نيز وجود دارد و ديگر اينه فرزند شما فضايي بيشتر براي لم دادن، دراز كشيدن و تماشاي تلويزيون يا نشستن و بازي كردن دار. هم‌چنين چنين تخت‌هايي داراي فضاي بيشتري در قسمت زيرين خود هستند كه مي‌توانيد وسايل زيادي را در آنجا قرار دهيد.
زماني كه دو فرزند شما با يكديگر هم اتاق هستند توصيه مي‌كنيم در صورت وجود فضاي كافي از دو تخت خواب جدا براي هر يك استفاده كنيد و اگر با مشكل محدوديت فضا مواجه هستند به شما تخت‌هاي دو طبقه را توصيه مي‌كنيم هم‌چنين در چنين شرايطي استفاده از تخت‌هايي كه داراي يك تخت مخفي ديگر در قسمت تحتاني هستند نيز يكي ديگر از راه‌حل‌هاست. در اين صورت مي‌توانيد براي استفاده از تخت دوم آن را به صورت كشويي از زير تخت اصلي بيرون بكشيد كه امروزه انواع مختلف اين نوع تخت‌ها در بازار موجود هستند.
تخت‌هاي كودك و نوجوان در انواع و اشكال مختلف و متنوع توليد مي‌شود و در بازار موجود است. هنگام انتخاب و خريد تخت‌خواب براي اتاق فرزند خود به فرم و ساختار اصلي تخت توجه كنيد و دقت كنيد كه تخت خوابي كه انتخاب مي‌كنيد داراي ساختار و اسكلني محكم باشد و هيچ‌گونه قسمت و لبه تيز و آسيب‌رساني نداشته باشد. بين تشك و بالا و پايين تخت هيچ‌ فاصله‌اي نبايد وجود داشته باشد اما تشك از طرفين بايد با فرم تخت تنها در حدي كه بتوان ملحفه تشك را تنظيم كرد بايد فاصله باشد. اگر فرزند شما هنوز خيلي كوچك است اما قصد داريد تختي بزرگ‌تر خريداري كنيد كه تا نوجواني از آن استفاده كنيد حتما تختي را انتخاب كنيد كه داراي محافظ‌هاي جانبي متحرك باشد كه در مواقع لزوم بتوانيد آن‌ها را نصب و يا از تخت جدا كنيد.
اگر از تخت خواب هاي دو طبقه براي اتاق فرزندان خود استفاده مي‌كنيد بايد بدانيد كه هيچ صداي ترق و طروقي هنگام استفاده كودكان از تخت نبايد به گوش برسد و ساختار تخت بايد استوار و محكم باشد. زود به زود آن را تست كنيد و در صورت شنيدن صداهاي مشكوك به دنبال آن بگرديد و پيچ و مهره‌هارا سفت نمائيد.
اطمينان حاصل كنيد كه نردبان كاملا ايمن و مستحكم به تخت بالايي متصل است و زاويه آن طوري است كه كودك به راحتي مي‌تواند از آن بالا رود.
دقت كنيد كه فاصله تخت بالايي تا سقف بايد قدري باش كه كودك بتواند به راحتي و بدون اينكه سرش به سقف بخورد روي تخت بنشيند هم‌چنين فاصله تخت زيرين تا كف تخت بالايي نيز بايد به قري باشد كه كودك بتواند روي آن به راحتي نشسته و سرش به تخت بالايي برخورد نكند.
برخي از تخت‌ها داراي فضاي ذخيره‌سازي از قبيل قفسه يا كشوهايي در قسمت بالا يا قسمت تحتاني خود هستند. كشوهايي كه در بخش تحتاني تخت خواب‌ها وجود دارد اغلب داراي عمق و پهناي زيادي هستند كه مي‌تواند حجم زيادي از وسايل و لوازمي از قبيل ملحفه‌ها و روبالشي‌هاي يك را در آن‌ها قرار داد و از اين رو چنين تخت‌هايي بسيار مفيد و كاربردي هستند اما نكته‌اي كه در اين خصوص قابل توجه است اسن است كه كشوهاي تعبيه شده در تخت‌ها زماني كه بيرون كشيده مي‌شوند فضايي از زمين را اشغال مي‌كنند كه اگر به اين جنبه آن‌ها توجه نشود مي‌تواند مشكل‌ساز باشند بنابراين هنگام خريد يك متر به همراه خود داشته باشيد تا وقتي كشوي تخت را بيرون مي‌كشي فضايي را كه اشغال مي‌كنند اندازه بگيري و در صورت نبود مشكلي در فضاي مور نظر تخت را خريداري كني.

تاج تخت و قسمت انتهايي تخت:
يك تاج زيبا به همراه و يا بدون قسمت انتهايي هماهنگ با آن  مي‌تواند آن تخت را داراي سبك و جلوه كند و از آنجايي كه در هر اتاق خوابي حتي اتاق كودك تخت خواب به عنوان اصلی ترین و مهم‌ترين وسيله است،توصيه مي‌كنيم تختي را براي فرزند خود برگزينيد كه داراي تاجي شكيل و زيبا باشد مدل و سبك اين تاج بهتر است با سبك و رنگ اتاق كودك شما هماهنگي داشته باشد اما اگر هم داراي تضاد چشم‌نوازي باشند اشكالي ندارد.
براي زيباتر و باشكوه‌تر كردن جلوه تخت خواب فرزند خود مي‌توانيد اقدامات ديگري نيز انجام دهيد و اين كاملا بستگي به ذوق و سليقه شما دارد براي مثال مي‌توانيد از پرده‌هاي زيبا و شكيل در چهارطرف تخت از سقف بياويزید يا از روتختي‌ها و كوسن‌هاي زيبا استفاده كنيد البته يك تخت ساده و ظريف نيز زيبايي خاص خود را دارد. در اين خصوص همه چيز بستگي به خواسته و سليقه شما و فرزندتان دارد.

نكته 
تشك تخت: زماني كه قصد تعمير و نوسازي تخت خواب فرزند خود را داريد حتما تشك قديمي آن را تعويض كنيد و يك تشك جديد و نو براي تخت خريداري نماييد اين كار مي‌تواند در راحتي خواب و سلامت ستون فقرات فرزند شما تاثير زيادي داشته باشد.طبقات و قفسه‌بندي در اتاق كودك
قفسه‌بندي و طبقات در اتاق كودك كه بتوان در آن‌ها وسايل و اشياء لازم در اتاق كودك را قرار داد ، سه نوعهستند: نوع اول آن دسته قفسه‌بندي و طبقاتي هستند كه در وسايل گوناگون از قبيل تخت خواب يا ميز تحرير تعبيه شده‌اند، دسته‌دوم: انواعي هستند كه به ديوار به طرق مختلف نصب مي شوند و دسته سوم انواعي هستند كه به صورت آزاد روي زمين قرار مي‌گيرند كه به آن‌ها دكور يا بوفه نيز گفته مي‌شود.
قبل از اينكه فكر خود را مشغول انتخاب هر يك از اين قفسه‌ها و طبقات كنيد ابتدا بايد فضاي اتاق كودك خود را ارزيابي كنيد و شرايط آن را بسنجيد و ببينيد كدام يك از اين انواع قفسه‌بندي با شرايط موجود در اتاق فرزند شما سازگارتر است هم‌چنين مقايسه كنيد و دريابيد كدام يك از اين موارد و انواع مختلف براي شما مقرون به صرفه‌تر است و وسايل اتاق دختر يا پسر شما كداميك از اين سه نوع را مي‌طلبد. هم‌چنين مدت زماني كه قصد داريد در دكوراسيون اتاق فرزند خود تغييري ايجاد نكنيد نيز در انتخاب انواع قفسه‌بندي و طبقه اتاق نقش مهمي دارد.
تعيين كنيد كه آيا قصد داريد با كمي بزرگ‌تر شدن فرزند خود دكوراسيون آن تغيير دهيد يا تمايل داريد. اتاق را طوري دكوراسيون و طراحي كنيد كه تا دوران نوجواني پاسخگوي نيازها و توقعات فرزند شما باشد. 
چنانچه قسمتي از ديوار اتاق كودك شما داراي فرورفتگي يا قناسي است بهترين فرصت است كه از چنين فضايي براي نصب طبقات و قفسه‌ها استفاده كنيد و براي اين كار مي‌توانيد از فرد متخصصي بخواهيد اندازه فضا را بگيرد و براي ان فضا قفسه‌ها و طبقات به شكلي كه شما تمايل داريد بسازيد. با اين مي‌توانيد هم اين نقص را در اتاق بپوشانيد و هم از اين نقص به بهترين شكل استفاده كنيد. استفاده از دراورها و بوفه‌هاي اسپرت و فانتزي از ديگر راه‌ها براي ايجاد فضاي ذخيزه‌سازي در اتاق كودك است. در كشوهاي دراور مي‌توانيد لباس‌ها، ملحفه‌ها و اسباب‌بازي‌ها، دستمال‌كاغذي، جامدادي و وسايل ديگر استفاده كنيد. در طبقات بوفه مي‌توانيد اسباب‌بازي‌ها و اشياء دكوري متناسب با دكوراسيون اتاق كودك را قرار دهيد. بهترين نوع بوفه براي اتاق كودك بوفه‌اي است كه علاوه بر طبقاتي در قسمت تحتاني داراي سطحي به عنوان ميز تحرير نيز باشد. كه انواع مختلف و متنوع اين نوع بوفه در بازار امروزه وجود دارد.
ميز كنار تختي از ديگر وسايل مفيد در اتاق كودك مي‌تواند باشد كه هم مي‌توان از كشوهاي آن براي قرار دادن وسايل ضروري كودك استفاده كرد و هم مي‌توان از سطح آن براي قراردادن آباژور و قاب عكسي از مامان و بابا استفاده نمود.
مواردي كه گفته شد داراي انواع و اشكال متنوع و مختلفي هستند و نوع مناسب و كاربردي هر يك بستگي به سايز اتاق، شكل اتاق و ويژگي هاي فضاي اتاق كودك و هم چنين توقعي كه شما و فرزندتان از اتاق او داريد ،دارد.

 

 

 

  •  

 

سه شنبه 29 فروردين 1390برچسب:,

|
 
همه چیز درباره مبلمان

 هدف مقاله اخیر آشنایی شما با اطلاعات پایه ای و رهنمودهای اولیه ای است که به واسطه آن قادر شوید هم از خرید خود راضی بوده و از آن لذت ببرید و هم بهای گزافی بابت آن پرداخت نکنید.


 

در عصر اخیر بیش از هر زمان دیگری این امکان وجود دارد که شما هر آنچه را که در ذهن خود دارید در خانه خود نیز داشته باشید. مصرف کنندگان به یمن برخورداری از مواد اولیه جدید، و صنعت ساخت نوین تقریباً می‌توانند مدل‌های نامحدودی از مبلمان در طرح‌ها و قیمت‌های مختلف را پیدا کنند. همه افراد از داشتن خانه ای که به درستی مبلمان شده باشد لذت می‌برند، البته فراموش نکنید که مبلمان تنها به میز و مبل و صندلی محدود نمی‌شود و ویترین، کشو، و حتی جاکفشی و بسیاری از موارد دیگر را نیز در بر می‌گیرد. هدف مقاله اخیر آشنایی شما با اطلاعات پایه ای و رهنمودهای اولیه ای است که به واسطه آن قادر شوید هم از خرید خود راضی بوده و از آن لذت ببرید و هم بهای گزافی بابت آن پرداخت نکنید.


 

برنامه ریزی پیش از خرید


بهترین راه برای جلوگیری از هدر رفتن وقت و پول و جلوگیری از پشیمانی پس از خرید این است که یکسری اصول ابتدایی را در ذهن داشته باشید و خرید خود را بر اساس آن اصول استوار نمایید. توجه به این اصول هم قبل از خرید و هم زمانیکه برای خرید روانه بازار می‌شوید حائز اهمیت هستند.


بدانید چه می‌خواهید 


نیازهای خود از خرید مبلمان را به دقت بررسی نمایید حال چه بخواهید یک اتاق را مبلمان کنید و چه کل خانه را و یا تنها قصد خرید یک نیم ست را داشته باشد. در هر صورت باید تصمیم بگیرید که چه می‌خواهید و قرار است تا چه مدتی از آن استفاده کنید. آیا برای مدت زمان کوتاهی به آن نیاز دارید؟ مانند صندلی‌های مخصوص نوزاد که خیلی زود برای او کوچک خواهد شد؛ و یا اینکه قصد دارید در دراز مدت از آن استفاده کنید؟ مانند مبلمان اتاق پذیرایی. توجه به این نیازها به شما کمک می‌کند که در وقت، انرژی، و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. 

بدانید مورد مصرف آن چیست


با خود به این مطلب فکر کنید که به چه منظوری مبلمان را خریداری می‌کنید و قرار است توسط چه فرد یا افرادی مورد استفاده قرار بگیرد. به این طریق راحتتر می‌توانید در مورد مدل، رنگ، و جنس آن تصمیم بگیرید. افراد سالخورده و یا مجرد ممکن است مدل‌ها و پارچه‌هایی را انتخاب کنند که هیچ گاه مناسب خانواده ای که بچه‌های کوچک و حیوان خانگی دارند نباشد. مورد استفاده مبلمان نکته مهمی است که حتماً باید به آن توجه کرد.
 

چقدر فضا در اختیار دارید


سایز اتاقی که قرار است مبلمان در آن چیده شود، یک نکته مهم در انتخاب صحیح هر گونه آیتم و به ویژه مبلمان است. شاید فکر بدی نباشد که پلان کف را روی کاغذ به صورت دستی‌ترسیم نمایید و بعد چیدمان‌های مختلف مبلمان را در آن امتحان کنید تا ببینید به چه طریقی می‌توانید بهترین استفاده از فضا را داشته باشید. در طرح ریزی برای خرید مبلمان در سایز مناسب نکاتی نظیر: عرض راه پله‌ها، متراژ راهروها، و عرض درب ورودی را نیز در نظر بگیرید. بسیاری از خانه‌های نوساز دارای راهروهای عبوری کوچکی هستند، بنابراین بهتر است مبلمانی را تهیه کنید که به راحتی قابل حمل و نقل باشد. در مورد سایز مبلمان هیچ موقع این مطلب را فراموش نکنید که ممکن است روزی بخواهید از خانه فعلی خود اسباب کشی کنید.


بودجه خود را مشخص کنید


خریداران عاقل ابتدا یک بودجه مناسب در نظر می‌گیرند و با توجه به آن آیتم مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند. ابتدا کل بودجه خود را تخمین بزنید و بعد ببینید که برای هر آیتم تا چه اندازه می‌توانید هزینه کنید. شاید بخواهید برای خرید یک میز با کیفیت و مرغوب که قرار است برای چند سال از آن استفاده کنید هزینه بالاتری را پرداخت کنید و برای یک میز بازی کودک که به سرعت غیر قابل استفاده می‌شود، هزیه کمتری را در نظر گرفته باشید.

 


پس از در نظرگرفتن نیازها، موارد استفاده، میزان فضا، و بودجه نوبت به آن می‌رسد که نگاهی به چیدمان دکوراتورهای حرفه ای بیندازید تا ایده‌های خوبی دستگیرتان شود. با نگاه کردن به مجلات مربوطه و خانه‌هایی که توسط دکوراتور‌های حرفه ای چیده شده اند، متوجه می‌شوید که چگونگی انتخاب مبلمان برای هر اتاق به چه نحوی است. از جمله مجله‌های مناسب می‌توان به ماهنامه "منزل" اشاره کرد که نظرات کارشناسانه و همچنین معرفی مکان‌های مناسب برای تهیه مبلمان با قیمت‌های مناسب در آن وجود دارد.

 

چگونگی و انواع مبلمان

 
دو نوع مبلمان اصلی وجود دارد: مبلمان روکش دار و مبلمان موردی. مبلمان روکش دار به آن دسته از مبلمانی اطلاق می‌شود که در آن یک پوشش نرم برای نشستن وجود دارد و در صورت نیاز در آن فنر می‌گذارند تا قابلیت ارتجاعی آن افزایش پیدا کند و سپس آنرا روکش می‌کنند، مانند مبل‌های نشیمن و کاناپه‌ها که دارای بالشتک هستند. مبلمان موردی هم به اسباب و اثاثیه ای اطلاق می‌شود که فاقد قسمت بالشتک دار هستند، مانند: میز، ویترین،کابینت و قفسه 


هر یک از این دو نوع مبلمان می‌توانند از اجناس مختلفی ساخته شوند که عموماً انواع چوبی و غیر چوبی آن در بازار‌های ایران موجود می‌باشند. عمده محصولات مبله از چوب سخت (چوب جنگلی) یا چوب نرم ساخته می‌شوند .


چوب سخت به چوب درختانی نظیر: ماهون (ماهاگونی)، گردو، افرا، بلوط، گیلاس، غان (توس)، ساج، و پی کان و چوب نرم هم به چوب درختانی نظیر: کاج و صنوبر، ماموت (چوب سرخ)، و سدر اطلاق می‌شود. مبلمانی که از چوب‌های نرم ساخته شده باشد به مراتب از چوب‌های سخت ارزانتر است.
 

جنس بالشتک‌ها و پارچه

 
جنس پارچه‌های رو مبلی، نوارهای دور دوزی، پد‌های نشیمن، و فنرهای بکار رفته در مبلمان متفاوت است و در عین حال تعیین کننده میزان راحتی و سفتی مبل است. به این منظور از فنرهای ساده کویل، فنرهای دو سر مخروطی کویل، فنرهای زیگ زاگ، و مارپیچی که به وسیله یک نخ یا مفتول سیمی یا گیره بهم متصل شده اند استفاده می‌شود.

 
داخل آن هم با پارچه، پلی استر، و پلی اورتان پر می‌شود. معمولاً رنج استفاده از اورتان به دلیل دوام و مقاوت بالا، وزن کم، و برخورداری از خاصیت ضد بیدی بیش از سایر موارد مشابه است. هر چند کیفیت فوم‌های به کار گرفته شده با یکدیگر تفاوت‌های بسیار زیادی دارد، بهترین آنها فوم‌های متراکم‌تر هستند که میزان اورتان موجود در آنها بالاست. 


برای روکش نیز از پارچه‌های مختلف طبیعی و مصنوعی استفاده می‌شود. در حین خرید باید دقت کنید که جنس پارچه چیست و طرز نگهداری آن چگونه است. جنس پارچه در ارتباط مستقیم با قیمت مبلمان است و هر چه مرغوب‌تر باشد بالطبع قیمت مبلمان هم افزایش پیدا می‌کند. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که کارخانه‌های تولید پارچه هیچ گاه پارچه‌های به کار رفته در مبلمان را جزء گارانتی خود به حساب نمی‌آورند.
 

قاب اصلی نشیمن


این بخش یکی از اصلی‌ترین بخش‌های مبلمان است و در تعیین قیمت نقش اساسی دارد. قاب‌ها را اصولاً از جنس چوب‌های سخت، و گاهی استیل و تخته‌های لمینت یا پلاستیک فشرده می‌سازند. البته شما قادر به رویت این بخش نیستید، به همین دلیل برای تست کردن به پد مبل فشار وارد کنید و ببینید که آیا قاب قابل حس کردن است یا خیر. اگر بتوانید قاب را حس کنید به این معناست که پس از مدت زمان کوتاهی باید آنرا دور بیندازید. همچنین یکبار روی آن بنشنید تا مطمئن شوید که پد بالشتک در همه جا یکسان است و پستی و بلندی ندارد.
 

مبلمان موردی


اگر قرار است روی میز از شیشه استفاده کنید، شیشه را روی آن قرار داده و مطمئن شوید که کاملاً صاف می‌ایستد و میز توانایی کامل نگه داشتن آنرا دارد. پنل‌های شیشه ای که مورد استفاده قرار می‌گیرند باید به اندازه کافی ضخیم باشند تا در حین استفاده روزمره نشکنند و لب پر نشوند.

پرداخت و مهذب کاری میز و ویترین نیز مهم هستند و نشانه ای از کیفیت بالای این محصولات می‌باشند. بهترین انواع آنها دارای مهذب کاری در قسمت بالایی، طرفین، و جلو و پشت محصول می‌باشند. دقت کنید که هیچ گونه شکاف و یا برآمدگی حبابی شکل روی بدنه میز و یا قفسه‌های مورد نظرتان وجود نداشته باشد و قسمت‌های مختلف به خوبی بهم متصل شده باشند و تنها با چسب و میخ این کار انجام نشده باشد. صندلی‌ها را از داخل میز بیرون بیاورید و هم میز و هم صندلی را امتحان کنید که لقی نداشته باشند. درب دراورها و کشو‌ها نیز باید به آسانی بیرون آمده و بسته شود و به اندازه کافی در خود وسیله جای بدهد.

 

از کجا خرید کنیم 


خریداران امروزی انتخاب‌های زیادی در پیش روی خود دارند و مراکز عرضه مبلمان در چند سال اخیر بسیار گسترده شده اند. بهترین کار این است که سری به چند فروشگاه مختلف بزنید و نگاهی به کل محصولات آن بیندازید. زمان جستجو به کیفیت کالاهای ارائه شده، قیمت، و خدمات پس از فروش هم دقت کنید.
 

کی خرید کنیم


اگر از مدتی قبل برای خرید خود برنامه ریزی داشته باشید، می‌توانید از تخفیف‌های ویژه فصلی نیز بهرمند شوید. البته گاهی اوقات ممکن است آیتم مورد نظر شما آماده نباشد و بر طبق سفارش ساخته شود که این مدت زمان چیزی در حدود 6 الی 8 هفته به طول می‌انجامد. 

اتیکت‌ها را مطالعه کنید 


زمانیکه مبلمان می‌خرید حتماً مطمئن شوید که کلیه اطلاعاتی که فروشنده و کارخانه سازنده در اختیار شما قرار می‌دهند را به خوبی مطالعه کرده اید. اکثر شرکت‌های سازنده موظف هستند که اگر داخل محصولات خود از وینیل و یا سایر مواد مصنوعی استفاده می‌کنند در شرح محصول قید کنند. این نوع مواد مصنوعی قادرند تا ظاهر چرمی، چوبی، و مرمری به مبلمان بدهند. در ضمن اگر در برچسب مواد سازنده تنها نام یک نوع چوب به کار رفته باشد، کلیه روکش‌ها و سطوح مبلمان نیز می‌بایست از همان چوب ساخته شده باشند.
 

گارانتی و مرجوعی


شرح گارانتی هر گونه اسباب و اثاثیه ای را که می‌خواهید بخرید به دقت بررسی کنید و ببیند سیاست‌های شرکت به هنگام پس دادن کالا چگونه است. 

فروشنده خود را بشناسید


مشتری‌های عاقل پیش از خرید فروشنده مورد نظر خود را به دقت شناسایی می‌کنند. از همسایه‌ها و دوستان خود در مورد شرکت عرضه کننده مبلمان سوال کنید و به خاطر داشته باشید که فروشنده خوب کسی است که تمامی سوالات شما را با دقت و صبر و حوصله به طور کامل پاسخ دهد و شما را اجبار به خرید آنی نکند. هدف فروشنده خوب جلب رضایت مشتری است و آنها دوست دارند که شما شرکتشان را به سایر دوستان و آشنایان دیگر خود نیز معرفی کنید. 

چک لیست


برای دریافت بهترین نتیجه موارد زیر را فراموش نکنید

  

•قبل از خرید به طور کامل برنامه ریزی کنید

  

•بودجه را تعیین کرده و تا آخر بر طبق همان عمل کنید

  

•در بازار چرخی بزنید و از سرویس‌های مختلف با خبر شوید

 

•کلیه اتیکت‌ها و برچسب‌های شرکت سازنده را مطالعه کنید

  

•از نحوه ساخت و کیفیت کالاهای استفاده شده مطمئن شوید

سه شنبه 29 فروردين 1390برچسب:,

|
 


به کارخانه تولید مبل لیزی بوی خوش آمدید.برای تماس با ما بر روی عکس فوق کلیک نمایید.با تشکر
vahid852003@yahoo.com

 

وحید یوسفی

 


تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان مبل برقی- راک وگردان-ماساژور -یخچالدار و آدرس lazyboy.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

جدیدترین مدل مبلمان سال 91
جدید ترین مبلمان
مبل طبی

 

 

فروش ویژه با 10 درصد تخفیف مبل راک و گردان و ماساژور
روش صحیح تمیز کردن مبلمان چرمی
ایده هایی برای چیدمان وسایل اتاق کودک
همه چیز درباره مبلمان
جدید ترین مدل ریلکسی برای اطلاعات بیشتر با 77227089-021تماس حاصل فرمایید
مدل فرست کلاس برای اطلاعات بیشتر با 77227089-021تماس حاصل فرمایید
مدل کلاسیک برای اطلاعات بیشتر با 77227089-021تماس حاصل فرمایید
مدل اورجینال برای اطلاعات بیشتر با 77227089-021تماس حاصل فرمایید
مدل سمفونی برای اطلاعات بیشتر با 77227089-021تماس حاصل فرمایید
مدل ال اورجینال برای اطلاعات بیشتر با 77227089-021تماس حاصل فرمایید
مدل ال ریلکسی سمفونی برای اطلاعات بیشتر با 77227089-021تماس حاصل فرمایید
مدل ال والنتینا برای اطلاعات بیشتر با 77227089-021 تماس حاصل فرمایید
مدل والنتینا برای اطلاعات بیشتر با 77227089-021 تماس حاصل فرمایید
ابعاد مبلمان برای اطلاعات بیشتر با 77227089-021 تماس حاصل فرمایید
مبل ریلکسی برای اطلاعات بیشتر با 77227089-021 تماس حاصل فرمایید
به سایت رسمی لیزی بوی خوش امدید.

 

 

RSS 2.0

ورود اعضا:


Weblog Themes By Blog Skin


آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ